Ремонт двигунів та ходової частини авто
Сучасні методи діагностики і ремонту ходової частини автомобіля
Ходова частина автомобіля є однією з найбільш мало захищених частин авто, особливо в умовах нашого клімату і рівня обслуговування доріг. Після певного пробігу в машині починають проступати стуки, скрипи і скреготіння — це є вірним індикатором того, що необхідно перевірити ходову частину, так як її несправність ставить під загрозу вашу безпеку. Вірним рішенням буде звернутися на станцію техобслуговування для комп’ютерної діагностики ходової частини.
Для чого необхідна діагностика ходової
Як і здебільшого це необхідно для того, щоб упевнитися у власній безпеці. Діагностику необхідно проводити як для нової машини, так і для машини з пробігом. На станцію технічного обслуговування необхідно звернутися, якщо ви виявили наступні ознаки:
- Шум і стукіт при русі — найімовірніше проблеми з підвіскою;
- Нестійкість на високих швидкостях говорить про несправності рульового управління;
- У машини спостерігається нахил в сторону — порушена стабілізація ходової частини;
- Збільшення гальмівного шляху — несправність в гальмівних колодках;
Діагностика ходової частини авто призначена для своєчасного виявлення даних проблем, збереження вашого життя і життя пішоходів. Так само вбереже вас від зайвих розтрат при ремонті ходової частини.
Основні елементи ходової частини автомобіля
До них відносяться: колеса, рама, підвіски (передня і задня). При вирішенні оглянути самостійно, машину необхідно загнати на оглядову яму. При первинному огляді необхідно звернути увагу на наступні деталі:
- Опорні пружини;
- На балони пневмопідвіски;
- Сайлентблоки;
- Люфти;
- Гальмівну систему: колодки, диски, гуму;
При виявленні відхилення від норми необхідно в терміновому порядку замінити зношену або несправну частину.
Наскільки регулярно проводити огляд ходової частини
Не потрібно цього робити часто, проте два рази в рік рекомендується. Якщо пробіг у вашого авто, з останньої діагностичної перевірки на стенді, більше десяти тисяч кілометрів, то вам точно необхідно її провести. Це звичайно умовна величина і вона може відрізнятися, але через якість доріг, такий огляд рекомендується проводити саме з такою регулярністю. Так само при невдалому проходженні глибокої ями і підозрі на виникнення проблем, краще убезпечити себе і провести огляд. Іноді необхідно вдаватися до термінового ремонту ходової частини, в цьому випадку краще звернутися на спеціалізоване СТО. Нижче ми розглянемо схему огляду, деяких ходових частин авто.
Перевірка передньої і задньої підвіски
Важливий етап діагностики, так як підвіска приймає всі основні удари на неякісних дорогах. При її несправності виникають сторонні шуми і звуки. Діагностика здійснюється в наступній послідовності:
- Перевірка амортизаторів приладом, що визначає ступінь зносу;
- Перевірка пружин на пружність;
- Опорні чашки перевіряються на наявність пошкоджень;
- Пильовики повинні бути цілими;
- Вузли ходової частини є причиною нестійкості і різкості в рухах автомобіля;
- Перевіряються підшипники;
- Проводять тест гальмівних колодок, шлангів та інших елементів системи;
- Підвищений люфт рульового управління
Оптимальний люфт призначений для чіткої взаємодії між рульовим обертанням і поворотом коліс. Залежно від типу машини і посилення рульового управління, люфт коливається в межах від десяти до двадцяти п’яти градусів. Хід керма повинен бути гладким без ривків і заїдань. Найбільшу ступінь зносу мають наконечники рульової тяги. Вони являють собою сферичні кульки. При їх повному зносі можлива втрата управління автомобілем. Для ретельного огляду автомобіля необхідно його підняти і зняти колесо. Рульова тяга має наконечник, на який необхідно натиснути зверху. Якщо при його стисненні ви простежуєте люфт, то необхідно проводити терміновий ремонт ходової частини авто. Люфт так само визначають шляхом повороту керма в різні боки.
Заміна рульового наконечника
Процедура не є дуже складною, при грамотному підході все можна зробити самостійно. Послідовність дій виглядає наступним чином:
- Необхідно підняти машину домкратом;
- Зняти колесо;
- Налити спеціальну рідину на наконечник (для спрощення процесу закрутки);
- Зняти шарнір (для полегшення необхідно вивернути кермо до упору в будь-яку сторону);
- Плоскогубцями дістати шплінт і відкрутити фіксуючу гайку;
- Витягнути болт наконечника з посадкового гнізда;
- Викрутити шарнір за годинниковою стрілкою, при цьому необхідно вважати кількість обертів, щоб не виникло проблем із розвалом схожденням;
- Вставити новий наконечник і проти годинникової стрілки добре затягнути гайку (кількість оборотів таке ж як і при відкручуванні);
- Вставити шплінт.
Як видно, з одного боку в цьому немає нічого складного, але з іншого — краще подібні роботи довіряти майстрам, які мають багаторічний досвід роботи і діагностики ходової частини автомобіля в Чернівцях. Майстри з «Шинний центр Магнат Авто» завжди нададуть якісні послуги з діагностики і термінового ремонту ходової частини вашого автомобіля. Центр оснащений найсучаснішим обладнанням кращих зарубіжних компаній, які зарекомендували себе в автомобільній справі.