Шиномонтаж для легкових та вантажних авто
Фахівці не радять проводити шиномонтаж автомобіля самостійно, якщо, звичайно, ви не працюєте в автосервісі, інакше ви можете нашкодити не тільки колесам автомобіля, але і самому собі. У статті ми розповімо про всі нюанси шиномонтажу і декількох непростих ситуаціях, які можуть виникнути якщо вчасно не проводити роботи по профілактиці.
Переставляти колеса слід правильно
Для того щоб знос протектора на всіх колесах автомобіля був рівномірним, то слід регулярно і правильно їх переставляти. Якщо ви їздите на всесезонні шини, то проводити заміну їх варто відповідно до X-моделі.
Тобто колеса потрібно переставити з вільною на провідну вісь хрест-навхрест і, навпаки, при цьому слід залишити колеса на тій же стороні автомобіля.
Даний метод буде сприяти рівномірному зносу на всіх 4-х колесах. Як виняток можна назвати напрямок малюнка на протектора, в цьому випадку колесо завжди слід залишити на своєму боці, переміщаючись при цьому тільки строго вперед-назад.
Для машин з повним приводом радять систему перестановки хрест-навхрест в осях. Перестановку коліс проводите через 15 000 км. Якщо ж автомобіль повнопривідний — переставляйте колеса через кожні 5-7 тисяч км.
Як правило, про перестановку шин можна прочитати в автомобільній інструкції, але якщо інформації немає, проводите таку процедуру кожен 12 тисяч км.
Найголовнішим етапом можна вважати першу перестановку. Після того, як ви міняли колеса машини місцями, обов’язково зверніть увагу на тиск в кожній шині так, як рекомендує завод-виробник.
Балансування коліс
Якщо на шинах вашого автомобіля добре проведена регулювання балансу — ви будете їздити з зручністю та комфортом. Якщо колеса не збалансовані, це може привести до деякої вібрації, що, звичайно, може заважати водієві, а також вплинути на знос деталей підвіски і самих шин. Балансування коліс проводять при первинному монтажі, а також при монтажі коліс після ремонту машини. Якщо існує хоч невелика вібрація, то балансування слід тут же повторити. Також неприємні наслідки можуть виникнути при несоосности коліс і різних механічних проблемах, які вимагає певного ремонту.
Вібрація при управлінні автомобілем
Вібрація свідчить про те, що в автомобілі існують які-небудь поломки. Викликати вібрацію можуть колеса або проблеми в підвісці або рульовому управлінні. Якщо не звертати уваги на таку, начебто незначність, то може з’явитися знос шин, а також постраждають деталі підвіски, а це може повліяеть на вашу безпеку.
регулювання коліс
Для того щоб автомобіль вам довше служив і був справний, слід проводити його регулювання, всі запчастини рульового управління і підвіски повинні бути в хорошому стані, а кути установки коліс — в потрібному положенні. Всі ці правила необхідні для максимально правильного водіння і рівного зносу протекторів шин. Якщо знос нерівномірний для коліс, то можуть виникнути зміни в управлінні, можливі відведення в сторону, а це може виникнути через неправильну регулювання.